Oprogramowanie dla budownictwa Miara PRO – opis

Należy zdawać sobie sprawę, że dostępna jest całkiem spora grupa programów komputerowych, których zadaniem jest służyć pomocą osobom zatrudnionym w branży budowniczej. Jeden z takich programów to Miara PRO. To oprogramowanie dla budownictwa jest uniwersalne i dość proste w obsłudze, a służy ono do wykonywania przedmiarów, których podstawą są projekty CAD. Dokument może być wczytywany w następujących formatach: DXF, DWG, lub RYS (czyli CAD Rysunek). W tym programie można pracować na warstwach. Poza tym jest dostępna możliwość naniesienia kilku warstw obiektów przedmiarowych, zaś ich tło mogą stanowić dowolne warstwy projektu.

Istnieje też możliwość zdejmowania obmiarów po wczytaniu zdjęć lub rysunków, które znajdują się w cieszących się największą popularnością formatach graficznych, a więc: JPG, PNG, BMP, TIFF i GIF. Cecha charakterystyczna programu to możliwość zdejmowania obmiarów z tych fotografii, które uległy zniekształceniu poprzez perspektywę. Dane o obiektach można odczytać po dokonaniu kalibracji oraz po zdefiniowaniu planu.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Mam na imię Zofia i jestem twórcą bloga, który właśnie czytasz. Większość wpisów jest nasiąknięta tematem techniki, ponieważ jest to najbliższe mojemu sercu. Bardzo serdecznie zapraszam do lektury!